Ordinace dentální hygieny

Zavolejte a objednejte se

Naše recepční pro Vás ráda najde vhodný termín

Bezplatná konzultace

Nabízené služby

Prevence a profylaxe

Preventivní program zubní hygieny je nejúčinnějším a zároveň i nejlevnějším způsobem péče o zuby. Zajišťuje dlouhodobé zdraví zubů bez kazů, paradentózy, zubní protézy nebo zubních implantátů. Bez aktivní účasti v programu dentální hygieny nelze provádět léčebnou péči na přijatelné úrovni. Preventivní ošetření u dentální hygienistky se doporučuje u dospělých pacientů, ale ještě větší význam má pravidelná péče pro děti a dorost.

 

Preventivní výkony zahrnují:

Frekvence návštěv dentální hygieny závisí na stavu chrupu, vlastní péči a motivaci pacienta. Běžně se doporučuje návštěva 2x ročně, při zvýšené kazivosti dentální hygienistka navrhne individuální plán prevence včetně zvýšené frekvence návštěv.

Terapeutické výkony

Naše dentální hygienistky úzce spolupracují s ošetřujícím lékařem při léčbě zánětů dásní a parodontozy.
Provádí:

Paradontologická léčba

Cílem těchto prohlídek je udržet dosaženého stavu a zabránit recidivě onemocnění. Parodontologická léčba probíhá ve třech etapách.

Bělení zubů

Ordinační bělení

Ordinační bělení je nejvíce žádaná metoda bělení zubů pro svojí okamžitou účinnost. Během jediné návštěvy lze zuby zesvětlit o několik odstínů. Výhodou bělení zubů v ordinaci ve srovnání s domácím bělením je úspora času pacientů, nevýhodou je vyšší cena.

Po kompletní důkladné izolaci měkkých tkání dutiny ústní speciálním ochranným gelem je na povrch zubů aplikován bělící gel. Zuby s naneseným gelem jsou  exponovány modrým světlem ze speciální lampy. Bělící gel se nechá působit  15-20 minut. Po této fázi je vrstva bělícího gelu sejmuta a nahrazena novou – procedura se opakuje. K dosažení bělícího efektu je obvykle zapotřebí aplikovat gel nejméně dvakrát. Po bělení zubů je nutné držet následujících 24 hodin takzvanou „bílou dietu“. Dochází totiž k ustálení výsledné barvy zubů a pigmenty v potravě a nápojích by mohly výsledný efekt negativně ovlivnit.

Délka trvání získané barvy zubů velice souvisí s životním stylem pacienta. Běžná doba trvání je 1 – 3 roky. Trvání získané barvy silně ovlivňují dietní návyky, kouření, věk a nejvíce domácí ústní hygiena. Pravidelně prováděná profesionální  ústní hygiena v naší ordinaci , podpoří dlouhodobě trvající získaný výsledek. Bělení lze dle potřeby kdykoli opakovat.

Domácí bělení

Domácí bělení probíhá tak, že podle otisku Vašeho chrupu se v laboratoři zhotoví průhledné plastové nosiče, do kterých si sami doma aplikujete bělicí gel. Nosič s gelem je nutno nosit několik hodin každý den nebo na noc, dokud není dosaženo požadované bělosti zubů – obvykle cca 2 týdny. I když je tato procedura domácí, je prováděna pod kontrolou a instrukcemi lékaře nebo dentální hygienistky. Výhodou tohoto typu bělení je nižší cena, nevýhodou relativní časová náročnost.

Kombinované bělení

Je kombinací obou metod a je  vhodné pro  tzv. dobělení zubů.

Cena

 • Kompletní dentální hygiena (včetně AirFlow)
  1600 Kč
 • Kompletní dentální hygiena - dítě
  890 Kč
 • Bělení zubů ordinační
  7280 Kč
 • Bělení zubů domácí (včetně nosičů)
  6750 Kč
 • Ošetření citlivého krčku
  220 Kč

FAQ

Máte dotaz?


  Zavolejte a objednejte se

  Naše recepční pro Vás ráda najde vhodný termín

  Bezplatná konzultace